سفارش تبلیغ
صبا ویژن

 

درس انشاء فرصتی برای بروز استعدادهای درونی دانش آموزان

نقش و جایگاه درس انشاء در خصوص بروز استعدادهای درونی دانش آموزان در سطوح مختلف آموزشی بر کسی پوشیده نیست . اگر از این ظرفیت و ابزار آموزشی بدرستی و اصولی استفاده گردد، قطعاً خواهیم توانست دانش آموزانی را که دارای خلاقیت های خاصی هستند را شناسایی و اقدامات تکمیلی جهت پرورش استعدادهای آنها برنامه ریزی و عملیاتی کرد. برای اثبات این فرضیه که درس انشاء از مرتبه و جایگاه بالایی برخوردار میباشد تصمیم برآن شد به بهانه قرار گرفتن در هفته کار و کارگر در یکی از مدارس ابتدایی شهرستان اردبیل زنگ انشاء با موضوع کارگر اجرا گردد، این رویداد مهم در یک شرایط کاملاً کنترل شده و تصادفی بدون اینکه دانش آموزان از کسی یا فردی کمک بگیرند به قول معروف به صورت زنده برای 30 نفر از دانش آموزان شش ام ابتدایی مدرسه غیرانتفاعی جعفر اسلامی برگزار گردید. بعد از بررسی محتوای انشاء دانش آموزان مزبور نکات قابل توجهی از نوشته های دانش آموزان بدست آمد که اگر شرایط و فضای برگزاریی کنترل شده نبود، قطعاً نه بنده و نه هیچ کس دیگری باور نمی کرد که دانش آموزان شش ام بتدایی این مطلب و نکات جالب و زیبا را در شان و جایگاه کارگران نوشته باشند. در ادامه به تعدادی از متن های برگزیده اشاره میگردد:

1-    ما باید از کارگران کشور خود حمایت کنیم و نگذاریم کارگرهایمان در کشور بیکار باشند و اگر هر کارگر از کشور خودمان کم شود از کار و سرمایه ملی و تولیدات از بین خواهد رفت و باید محتاج کشورهای بیگانه شد. (عرفان یاری)

2-    زندگی بدون تحرک بی فایده است و اصلاًخیر و منفعتی ندارد. (محمدرضا ولیزاده مقدم)

3-    نباید کارگران که روی ساختمان کار میکنند یا کوچه ها را تمیز میکنند مسخره کنیم. (امیر حسین کارگر)

4-    پیامبر ما ، ما را به کار کردن دعوت کرده و ایشان با بزرگواریی شان دست کارگر بوسیده اند و از او تشکر کرده اند . (محمد رضا ولیزاده مقدم)

5-    در کل معنای کارگری این است که یا چیزی تولید کنیم یا خدماتی به جامعه ارائه دهیم. (امیر مهدی رجبی)

6-     ما باید همیشه دستبوس این کارگران محترم باشیم و از آنان کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم و سعی کنیم که همیشه با نخریدن کالاهای خارجی از این کارگران ایرانی پرتلاش حمایت کنیم تا آنها سربلند باشند. (محمد حمید زاده مقدم)

7-    اگر هر کارگر از کشورمان بیکار شود حمایت از کار و سرمایه ملی و تولیدات ملی نابود خواهند شد و باید محتاج کشورهای بیگانه شویم. (امیر رضا راثی)

8-    کشور ما در سایه این کارگران زحمتکش به مقام بالایی رسیده اند چون با تلاش آنان خیلی از افتخارات بزرگ برای ایران بدست آمده است. (عرفان ناصری منش)

9-    تمامی کسانی که به این جامعه خدمت میکنند به نوعی کارگر هستند. (علی جباری)

10-         در کشور عزیزمان ایران کارگر زیاد است خیلی از افراد فکر میکنند که کارگری شغل نیست چون خودشان زندگی راحتی دارند. (هادی اقبالی)

در پایان بنظر میرسد باید ترتیبی اتخاذ گردد که زنگ انشاء بیشتر از گذشته مورد توجه مسئولین آموزش و پرورش قرار گیرد تا بتوان دانش آموزانی که دارای استعدادهای بالقوه هستند را شناسایی و با اتخاذ تمهیداتی آنها را به بالفعل تبدیل کرد. امیدواریم روزی برسد که زنگ انشاء از حالت کلیشه ای خارج و بعنوان یک زنگ تفریحی قلمداد نگردد. انشاءالله

                                                            

 


تاریخ : سه شنبه 95/2/21 | 1:37 عصر | نویسنده : اصغر مناف زاده | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

  • وب میوه ها
  • وب دختر تهرونی
  • وب دو دی ال
  • وب وب آنلاین