سفارش تبلیغ
صبا ویژن

 

عملکرد برنامه فیتیله ،توهین به شان و جایگاه همه انسانهاست.

محتوای برنامه ی طنز فیتیله به دلیل توهین به آذری زبان ها مورد هجمه و اعتراض قرار گرفت و برابر گزارش های منتشره با مسببان اصلی و فرعی آن برخورد و پخش برنامه مزبور نیز متوقف گردید. در خصوص این اتفاق ضد اخلاقی و انسانی ذکر چند نکته الزامی می باشد:

1-در این رویداد طوری وانمود گردید که این حرکت و توهین برنامه فیتیله صرفا مشمول آذری زبان هاست و می بایست این عزیزان نسبت به آن عکس العمل نشان دهند و لاغیر. بطوریکه در اخبار و برنامه های ویژه این موضوع، مدام از هموطنان آذری زبان عذرخواهی می گردید. این عمل چه عمدی باشد و   چه سهوی در کل، توهین و اهانت به شان و جایگاه هم انسان های دنیا از هر نژاد، رنگ، زبان و ملیتی می باشد. چرا که ما آموخته ایم که انسان ها اشرف مخلوقات است وتوهین به یک شخص توهین به همه ی جامعه تلقی میگردد. بنابراین بهتر بود مسئولین و دست اندرکاران ذیربط و هم چنین متولیان فرهنگی و سیاسی نظام، چه آذری زبان و چه غیر آذری زبان به خاطر مقام والای انسانیت وهمچنین نشان دادن منزلت انسان ها در نظام وحکومت اسلامی به این موضوع عکس العمل نشان میدادند که تا جای بنده اطلاع دارم متاسفانه چنین نشد. به نظر بنده این اتفاق (یکسو نگاه کردن به قضیه) خود باعث تشدید قومیت گرایی در کشور می گردد . اگر به انسجام ملی فکر می کنیم باید به صورت ملی با این قضیه و قضایای مشابه برخورد کنیم.

2-نکته دیگر در چنین اتفاقاتی نحوه و شیوه برخورد با عامل آن می باشد. در کشور ما برخلاف سایر کشورهای جهان فقط بامدیران و کارمندان میانی یا یکی دو پله بالاتر برخورد می شود و آن هم به روایت اخبار، ولی هیچگاه مشاهده نشده است که با بالاترین مقام عالی سازمان یا وزارتخانه آنهم در حد تذکر کتبی یا شفاهی برخورد گردد. در صورت احیا این نحوه ی برخورد قطعا شاهد افزایش نظارت های کارشناسی شده در کلیه ی امور از سوی آنها خواهیم بود. امیدواریم در قضایای پیش رو، شاهد رفتارهای منسجم و یکدست از سوی مسئولین در راستای اعتلای انسجام ملی باشیم . ان شاالله ..

 

 


تاریخ : چهارشنبه 94/8/20 | 7:43 صبح | نویسنده : اصغر مناف زاده | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

  • وب میوه ها
  • وب دختر تهرونی
  • وب دو دی ال
  • وب وب آنلاین