سفارش تبلیغ
صبا ویژن

 

همه ی انسانها مهم هستند...

 

در زمان تاسیس حکومت اسلامی توسط پیامبر برزگ اسلام ، زمانی که ایشان احساس کردند به خاطر شرایط سیاسی و اقتصادی آن زمان جان و مال مسلمانانی که به تازگی به این دین گرویده اند در خطر است دستور دادند که آنها به کشور حبشه مهاجرت کنند. تعداد زیادی از مسلمانان در اجرای فرمان پیامبر عظیم شان به سوی کشور مزبور حرکت کردند . پادشاهان حبشه علیرغم وجود فشارهای به قول امروزی سیاسی و اجتماعی آن زمان و نداشتن هیچگونه شناخت از دین اسلام، به همه مهاجران پناه داد و آنها مدتها در آن کشور با آرامش خاطر زندگی و حتی دین اسلام را نیز ترویج دادند . متاسفانه امروز شاهد هستیم تعدادی از مسلمانان روهینگیا کشور میانمار به دلیل حفظ جان و مالشان و ترس از کشته شدن به دست افراطیون بودایی آن کشور، توسط کشتی به سوی کشورهای اسلامی منطقه (مالزی، اندونزی و تایلند) حرکت کرده اند. ولی در کمال ناباوری کشورهای مزبور مرزهای آبی خود را روی آنها بسته و از ورود آواره گان به کشورشان خودداری کرده و می کنند و مسافران تشنه و گرسنه روزهاست روی آب آواره مانده اند که در بین آنها زن ها و کودک نیز وجود دارد. آدم تعجب می کند از این رفتار ضد انسانی کشورهای به اصطلاح مسلمان منطقه جنوب شرقی آسیا که چطور خودشان را کشور مسلمان معرفی می کنند ولی از پناه دادن به تعدادی انسان فقیر و گرسنه که تنها خواسته یشان داشتن حداقل مایحتاج زندگی روزانه می باشد خودداری می کنند و آنها را مثل توپ پینگ پونگ به این طرف و آن طرف هدایت می کنند. کجای این عمل مسلمانی و یا انسانی است . با این اوصاف شما از افراطیون بودایی که قصد جان آنها را کرده اند چه فرقی دارید..

در کشور خودمان نیز تا آنجایی که سراغ دارم در این ارتباط نه از سوی مسئولین رسمی کشور اظهارنظری شده و نه تاکنون کمک های انسان دوستانه ی برای آنها ارسال شده است. امیدوارم اطلاعات بنده ناقص باشد در غیر اینصورت وای بر ما.......

در پایان انتظار می رود همانگونه که جهت کمک رسانی به کشور مسلمان یمن زیر فشارهای سیاسی و اربده کشی مخالفان تلاش شده و میشود تا کمک های بشردوستانه به آنها برسد که باید هم اینطور نیز باشد . باید به جهت کمک به مسلمانان آواره ی میانماری که مدت هاست روی دریا بدون غذاو دارو روزگار می گذرانند، حمایت های همه جانبه از سوی کشورمان اتخاذ گردد تا بتوانیم به عنوان سکاندار کشورهای مسلمان، بدون ملاحظات سیاسی این شعار را که همه انسانها بدون توجه به نژاد، مذهب، عقیده و رنگ پوست مهم هستند را در جهان پیاده سازی کنیم.

 

 

 

 

 

 


تاریخ : یکشنبه 94/2/27 | 8:37 صبح | نویسنده : اصغر مناف زاده | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

  • وب میوه ها
  • وب دختر تهرونی
  • وب دو دی ال
  • وب وب آنلاین