سفارش تبلیغ
صبا ویژن

 

                     اتحاد همانند تکه های چوب

در کتاب های درسی،برنامه های تلویزیونی و نصایح بزرگان برای نشان دادن اتحاد و باهم بودن ازتکه های به هم چسبیدن چوب استفاده می شود تا شنوندگان وبینندگان بهتر بر نقش واهمیت متحد بودن واقف شوند. موضوعی که این روزها کشور برای خروج از بن بست بوجوده آمده به شدت به آن نیازمند می باشد و تا زمانی که ان مهم اتفاق نیافتد هیچکدام از مسایل ومشکلات کلان وخرد کشور از جمله تولید،اشتغال،کاهش اسیب های اجتماعی،رفاه،بهداشت وغیره به سرانجام نخواهد رسید. درکشوری که قو مجریه،قضائیه ومقننه درجهت دهی به مسایل وچالشهای روبروی کشوربا هم متحد و به نوعی همسو نباشند و برعکس در تقابل هم باشند،نباید انتظاررشد وپیشرفت را داشت. زمانیکه جوانان وفارغ التحصیلان دانشگاهی نیازمند ازدواج،مسکن و اشتغال هستند،فضای سیاسی کشور روزبروز با بگومگوهای حزبی وسیاسی سنگین و مانند آلودگی هوای کلان شهرها غیرقابل تحمل شده است.علی ایحال تا وقتی که مسئولین وتصمیم گیران همانند تکه های چوب برای رشد وتعالی کشور باهم و درکنارقرار نگیرند،برنامه ها ونقشه های توسعه ای کشور هرچند با آخرین متد علمی وتوسط متخصصین امر نیز نوشته شده باشد،بطور قطع یقین در تحقق آن باید شک کرد. به امید روز های خوش.

 

 


تاریخ : یکشنبه 95/10/26 | 3:44 عصر | نویسنده : اصغر مناف زاده | نظرات ()

 

                                                    رحلتی بی جایگزین

روز یکشنبه مورخ 1395/10/19دی ماه،خبر ناگهانی ارتحال جانسوز پیر سیاست و انقلابی نستوه آیت ا.... اکبر هاشمی رفسنجانی به نظرم کل کشور را چه آنهایی که دل در نظام اسلامی دارند و چه آنهایی که از نظام بریده اند را در حیرت و بهت فرو برد. چرا که انگار این مرد خسته از حوادث و تلاطمات انقلاب به دلیل جایگاه و پایگاه اجتماعی بلند برای همیشه زنده خواهد ماند. ولی افسوس که مرگ حق است وشمول وغیر شمول نمی شناسد.در هرصورت کشور و نظام جمهوری اسلامی فردی سیاستمدار،استراتژیک،تئوریسین،تحلیل گر،آینده نگر و از همه مهمتر وفادار به اصل انقلاب اسلامی را از دست داد که نقش و تاثیرگذاری او بعنوان یکی از رکن های رکین کشور بعد از خودش رفته رفته بر همگان نمایان وآشکار خواهد شد.هر چند که در سالهای اخیر بویژه بعد از انتخابات سال 88 به دلایل مختلف سیاسی وحزبی ناجوانمردانه مورد هجمه سیاسی قرار گرفت و نااهلان و انقلابیون تازه به دوران رسیده او(هاشمی)را اهل فتنه،فراماسونر،خائن و..... نامیدند که جفا بود در حق آن مرد فقید. ولی وی همواره با این همه فشار و تهمت ها از اصول و شعار های بنیادین انقلاب بویژه تبعیت از رهبری و حفظ منافع ملی کشور دست برنداشت. در شان و تاثیرگذاری منطقه ای پیر وفادار انقلاب(هاشمی رفسنجانی)همین بس که قبرستان بقیع را با یک سفر به کشور عربستان سعودی بر روی زائران زن بازگشایی کرد. اقدامی که به جزء او به دلیل داشت خلاقیت و نواوری سیاسی از کسی ساخته نبود. بهبوهه ی جنگ تحمیلی در کثفت فرماندهی کل قوا در خصوص پایان جنگ و پذیرش قطعنامه سازمان ملل با جرات تمام با رهبری(امام خمینی ره) مذاکره کرد موضوعی که در آن روز های پر التهاب سیاسی و اجتماعی کسی جرات مطرح کردن آن را نداشت.جای تاسف دارد که برخی از افراد گمراه جامعه در فضای مجازی درگذشت و ارتحال او را به مسخره گرفته و تلاش کرده و دارند تا با تخریب چهره آن مرد بزرگ به نوعی جایگاه او را در کشور خدشه دار نمایند.قطعا این افراد ناآگاه نمی دانند که کشور از حیث سیاسی،اقتصادی،فرهنگی و اجتماعی با رحلتی بی جایگزین روبروست  و موازنه سیاسی کشور نیز تغییر خواهد کرد که در آینده نه چندان دور شاهد اثرات آن خواهیم بود. روحش شاد و یادش گرامی باد.

 


تاریخ : چهارشنبه 95/10/22 | 9:24 صبح | نویسنده : اصغر مناف زاده | نظرات ()

 

                                                  بسیجی بودن به چفیه نیست  

وقتی صحبت از بسیج وبسیجی بودن به میان می آید،کلمات وجملاتی در وصف این اصطلاح همانند موارد ذیل در جلسات و گفتمان سازی های عمومی وتخصصی در زبان ها جاری وساری میگردد:

-)بسیج یعنی مهربانی و محبت

-) بسیج یعنی عشق و وفاداری

-)بسیج یعنی آگاهی وبصیرت داشتن به محیط پیرامونی

-)بسیج یعنی دوست داشتن هم نوع

-)بسیج یعنی احترام گذاشتن به دیگران

-)بسیج یعنی شناخت خوب از بد

-)بسیج یعنی صادق بودن در عمل وگفتار

-)بسیج یعنی دفاع از مرز وبوم کشور

-)بسیج یعنی پرهیز از هرنوع دشنام ودروغ وخیانت

-)بسیج یعنی پرهیز از نگاه به نامحرم

-)بسیج یعنی تلاش برای خدمت به کشور

-)بسیج یعنی کمک به همنوع ونیازمندان جامعه

-)بسیج یعنی پایبند بودن به خانواده

-)بسیج یعنی منتقد وانتقاد پذیر بودن

و هزاران جمله زیبا و معنادار که در محافل اجتماعی وسیاسی بویژه در ایام هفته بسیج بیشتر درباره آن شنیده ایم  .حال این سوال در ذهن متبادر میگردد که چرا با اینهمه جمعیت بسیجی وگسترش آن دربین آحاد  و قشرهای مختلف جامعه، همه روزه شاهد افزایش و گسترش انواع مختلف آسیب های اجتماعی در جامعه خودمان هستیم!بطوریکه به راحتی به همدیگر دشنام وتهمت می زنیم وحق را ناحق میکنیم ودیگر رفتارها،گفتارها وناهنجاری که به نوعی با جامعه ای که بسیجی بودن را الگوی خود قرار داده است همگن و سازگار نمی باشد. بنظر میآید آن طور که باید وشاید نتوانسته ایم در جریان گفتمان سازی معنا ومفهوم بسیج در ذهن وباطن افراد،موفق عمل نمائیم و متاسفانه در این حوزه(ترویج فرهنگ بسیج)به ظاهر سازی وچفیه انداختن اکتفا کرده ایم.البته نباید طوری از این یادداشت برداشت شود که این موضوع به کلیات افراد شمولیت دارد که قطعا اینطور نیست وبسیجیان خالص و متدین در جامعه فراوان وجود دارند.

علی ایحال مسئولین امردرجریان فرهنگ سازی بسیج باید طوری عمل نمایند که قداست و کرامت معنا ومفهوم کلمه بسیج که یادگار رهبر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است حفظ گردد وبسیجی بودن به اشخاصی اطلاق گردد که واقعا واجد کلیه موارد اشاره شده فوق بوده وحتی بیشتر از آنها در ذهن،رفتار و گفتار آنها عجین شده باشد در این صورت است که بسیج وبسیجی بودن،مانع رشد آسیب های اجتماعی وحتی کاهش آن در جامعه خواهد شد و زمینه ساز رشد وتوسعه کشور رانیز فراهم خواهد کرد.به امید روز های خوش

 

 


تاریخ : دوشنبه 95/10/20 | 12:40 عصر | نویسنده : اصغر مناف زاده | نظرات ()
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

  • وب میوه ها
  • وب دختر تهرونی
  • وب دو دی ال
  • وب وب آنلاین